Açık ve Kapalı Sirkülasyonlu Hava Kaynaklı Isı Pompası Su Isıtıcısı, Ters Karnot Çevrimi teorisi temelinde geliştirilmiştir. Çok az miktarda enerji ile çalışır. Isı transferini yapan soğutucu akışkan sürekli olarak havadaki enerjiyi, ısı enerjisine dönüştürür. Dönüştürülen ısı, suya aktarılarak, kullanım amaçlı sıcak su üretilir. Üretilen sıcak su, sıhhi tesisat aracılığıyla kullanıma gönderilir. Çalışma prensibi, klima ile aynıdır. Klima ısıyı ortamdan alır ve ardından ısıyı iç üniteye verirken; ısı pompalı su ısıtıcı ısıyı kullanım amaçlı sıcak su için kullanır. Enerji verimliliği klasik bir elektrikli ısıtıcıdan en az 4 kat daha yüksektir ve yüksek verimli bu yeni tip su ısıtıcı enerji tasarrufu sağlar ve çevre dostudur.

Geniş Çalışma Aralığı

Farklı konumlarda kullanıcılar için özel olarak tasarlanmıştır. -26°C~46°C arası ortam sıcaklığında kararlı bir şekilde çalışabilir, böylece kullanıcılar yılın tamamında sıcak suyu sorunsuz kullanabilir.

Profesyonel Isı Pompalı Sıcak Su Sistemi

 • Optimum hale getirilmiş profesyonel ısı pompalı sıcak su sistemi kullanıldığında, kış aylarında ısıtma kapasitesinde kayıp oranı düşük olur, böylece daha fazla enerji tasarrufu sağlanır.
 • Ortam sıcaklığı -15°C altına düştüğünde, 0,4W/W, COP değerine ulaşan cihazın kapasite kaybı klasik bir cihaza göre %8 daha az olur.

Ters Karnot Çevrimi

Cihaz havada bulunan ısıyı (-26~46°C) alır ve bu ısıyı kullanılabilir şartlandıırlmış ısıya dönüştürür, Bu ısı daha sonra suya aktarılarak, kullanım amaçlı sıcak su üretimi ve sabit sıcaklıkta kalmasını sağlar.
Açık Sirkülasyon Isıtmalı Tip: Varsayılan olarak 55 °C sıcaklıktadır ve maksimum 70 °C değerine ulaşabilir; Kapalı Sirkülasyonla Isıtmalı Tip: Varsayılan olarak 50 °C sıcaklıktadır ve maksimum 60 °C değerine ulaşabilir.

Yüksek Verimli Kompresör

Havadan suya ısı pompasının scroll kompresörlü esnek tasarımı sayesinde darbeli çalışmaz; yağ filmi izolasyonu sürtünmeyi, gürültüyü ve mekanik enerji tüketimini azaltır. ASTP – Automatic Scroll Temperature Protection, zorlu koşullarda dayanıklılığı arttırır ve kompresörün kullanım ömrünü uzatır. Üstün performansı ile güvenli, konforlu ve enerji tasarrufludur.

Yüksek Verimli Isı Değiştirici

Isı değiştirici, eşanjör, spiral oluklu dalgalı bakır boru yapısıyla, büyük bir ısı değişimini küçük bir alanda gerçekleştirebilir. Eddy akışı denilen boru içindeki yiv, yüzeysel çarpmalar sayesinde büyük enerjiler ortaya çıkarır, bu aynı zamanda kirletici maddelerin dışarı atılmasını sağlayan türbülans akışı, suyun temiz kalmasına yardımcı olur, kirlenmeyi azaltır ve performansın her zaman sabit kalması sağlar. Yüksek kaliteli paslanmaz çelik boru ve dış yüzeyi özel fırın vernikli kaplama kullanılması sayesinde yüksek korozyon dayanımına ve daha uzun kullanım ömrüne sahiptir. Tube in Tube (Boru İçinde Boru) İkili boru içinde boru tasarımı sayesinde, sistemin ısı değişimi daha dengelidir ve performansı klasik eşanjörden daha yüksektir.

Yüksek Verimli Fan Kanadı ve Motor

CFD simülasyon tasarımı; optimum hale getirilmiş kanat ve kanat kenarında uygun bir eğime sahip, yüksek verimli aksiyal akışlı yeni kanat kullanılmaktadır.
Fan kanadının dinamik denge çalışma testinde, motorun mükemmel uyumlu olduğu görülmüştür.

Mükemmel iç yapılandırma tasarımı ile motor daha verimlidir, mekanik enerji tüketimini büyük ölçüde azaltır, daha az gürültü ve saha düşük ısı kaybı ile
motor verimi en az %90’a ulaşılır. Yüksek sıcaklığa dayanıklılık sınıfıyla, kullanım ömrü uzatılmıştır.

Dört Dijit Su Seviyesi Anahtar Kontrolü

Özellikle su tüketiminin en fazla ve en düşük olduğu bilinen saatlerde, kullanıcılar su deposunun su saklama hacmini fiili su tüketimine bağlı olarak ayarlayabilir.
Cihazda dört dijitli su seviyesi anahtar kontrolü kullanılmaktadır, cihazın daha fazla ayarlanabilir olmasını sağlar ve cihazın çalışma güvenilirliğini korur.

Anında Su Isıtma, Anında Kullanım

Akıllı su kullanma teknolojisi ile musluk açıldığında anında sıcak su alınabilmesi sağlanır. Hiç beklemeden ve boşa su akıtmadan 5 yıldızlı bir otel konforunda sıcak suyun tadını çıkarabilirsiniz.

Otomatik Yıkama
Legionella bakterilerinin üremesini engellemek ve sterilizasyon sağlamak için 60°C üzerinde sıcak su ile otomatik temizleme fonksiyonu kullanılabilir. Otomatik yıkama fonksiyonunu, kireçlenmeyi çözmek için deterjan ve mikroptan arındırma maddeleri ekleyerek de yapabilirsiniz, bu tür maddeler güvenli bir şekilde kullanılabilir.

Yüksek Su Çıkış Sıcaklığı*
Su çıkış sıcaklığını 35~70°C aralığında ayarlayabilirsiniz. Geniş bir kullanım aralığı ile çeşitli sıcak su projelerinde uygulanabilir.
Yüksek su çıkış sıcaklığına sahip gelişmiş su çevrim kontrol sistemi kullanılmaktadır. Fabrikadan çıkmadan önce su çıkış sıcaklığı 55°C değerine ayarlanmıştır. En yüksek su çıkış sıcaklığı 70°C değerine ulaşabilir.
Açık sirkülasyon ısıtma çalışması Soğuk su cihaz girer girmez istenilen sıcaklık değerinde ısıtılacaktır. Yüksek su ısıtma kapasitesi ve çabuk su ısıtma hızı ile
cihazı açar açmaz sıcak su kullanılabilecektir.
* Not: Bu özellik sadece Açık sirkülasyon ısıtmalı tip için geçerlidir. Kapalı sirkülasyon ısıtma tip için depo sıcaklığı sadece 30-60° aralığında ayarlanabilir.

Akıllı Buz Çözme (Defrost) İşlevi
Cihaz buz çözme gereksinimi olduğunu tespit ettiğinde, dört yollu vana ters yönde çalışır. Yüksek sıcaklıklı ve yüksek basınçta gaz halindeki soğutucu akışkan dış ünite evaporatörünün içinden geçerek oluşan buzlanmayı çözer. Cihaz buzlanmanın çözüldüğünü tespit ettiğinde, dört yollu vana yeniden ters yönde çalışır ve ısıtmaya devam eder. Yüksek verimlilik ve güvenilir çalışma koşullarının korunması amacıyla en uygun zamanda buz çözme işlemi yapılabilir. Bu operasyonda daha kısa sürede ve yüksek verimlilikle buz çözme gerçekleştirilir. Bu işlem sırasında cihaz, ortam sıcaklığına bağlı olarak kolaylıkla buzlanan alanları ve buzlanma olmayan alanları
ayırt edebilir, böylece farklı buz çözme aralıkları uygulanabilir. Buzlanmanın kalınlığını değerlendirerek, cihaz buz çözmeye daha erken girebilir, böylece suyun ısınması olumsuz etkilenmez.

Zaman Ayarı, Sabit Sıcaklık ve Sabit Su Seviyesi Fonksiyonları
Zaman ayarı ile sabit sıcaklık ve sabit su seviyesi fonksiyonları ihtiyaçlarınızı daha fazla karşılar.

Ünitenin Açılma Zamanının Ayarlanması
İşletme maliyetinizin düşmesi için enerji fiyatının daha düşük olduğu saatlerde ihtiyacı karşılamak için cihazın açılma zamanını ayarlayınız.

Enerji Kesilmesi Durumunda Hafıza Fonksiyonu
Enerji kesintisinden sonra enerji geri geldiğinde cihaz otomatik olarak önceki ayar modunda çalışacaktır.

Düşük Sıcaklıkta Buzlanmayı Önleme Fonksiyonu
Düşük sıcaklıkta buzlanmayı önleme fonksiyonu, ısı değiştiricinin buzlanma nedeniyle çatlamasını etkin bir şekilde önleyebilir.

Akıllı Buzlanmayı Önleme Fonksiyonu
Cihaz açık durumdayken buzlanma olacağını değerlendirdiği zaman, otomatik olarak sirkülasyon pompasını çalıştıracak veya cihaz sıcak su borusunun sıcaklığını koruyacak şekilde çalışarak boruların buzlanmasını engelleyecektir.

Koruma Fonksiyonları

 • Kompresör yüksek basınç koruması Kompresör düşük basınç koruması
 • Yüksek basma sıcaklığı koruması Su tarafı basınç koruması
 • Su akışı anahtarı korumas
 • Buzlanma önleme korumas
 • Sensör açık devre/kısa devre koruması
 • Havadan Suya

Modüler Tasarım

 • Kullanışlı tasarım ve montaj için serbest kombinasyon.
 • Kaskad-Çoklu paralel sistem, cihazlardan birinde bir arıza olsa dahi diğerleri normal biçimde çalışmaya devam eder. Sistemin çalışmasında riskler düşüktür, bu da kullanım açısından güvenli olmasını sağlar.

Merkezi Kontrol

 • Kumandada bir cihaz ile çok sayıda cihazı kontrol etmek mümkündür. (merkezi olarak en fazla 16 cihaz kontrol edilebilir). Kontrol fonksiyonları arasında Açma/Kapatma, su çıkış sıcaklığı ayarı, açma/kapatma zaman ayarı, parametre sorgulama, vb. bulunur.
 • Serbest Kombinasyon. Cihazlardan herhangi birinde bir arıza olursa, bu durum diğer cihazları etkilemeyecektir.